Aktuality

Velikonoční nadílka z Pekáren Penam

18. 3. 2024

Velikonoce klepou na dveře, a to je čas, kdy je v pekárnách Penam veselo. Pece jedou na plné obrátky a pro výrobu je to jedno z nejnáročnějších období v roce. Všechny kouty provoní sladká vůně mandlí, citrónů a vanilky. Na pilno má ale i naše distribuce, která se stará o to, abychom stihli rozvést velikonoční dobroty do všech koutů Česka. A co jsme si pro vás letos připravili?

Velikonoční snídaně

Velikonoce bez mazance k snídani jsou jako rakvička bez šlehačky. Někdo má rád honosný s rozinkami a mandlemi, někdo dává přednost jen tak samotnému. Stačí si jen vybrat. Letos jsou obzvlášť vypečené.

Roztomilé stádo

Víte, jak se interní hantýrkou říká v pekárnách Penam velikonočním beránkům? Pro nás je to prostě „zvěř“. A věřte nebo ne, tak to stádo nám dá pořádně zabrat. Pokud byste je chtěli před spaním spočítat, tak máte co dělat až do příštích Velikonoc. Biskupský, šlehaný, s ořechy, perníkový, s bílou nebo tmavou polevou, malí, ale i velcí, jeden roztomilejší než druhý.

Jarní koleda

Hody, hody doprovody, já jsme malý zajíček, utíkal jsem podle vody, nesl kopu vajíček. Tohle malé ušaté zvířátko k svátkům jara neodmyslitelně patří, a tak nemůže chybět ani v naší nabídce. Jsou to pěkní slaďouši, kteří se nám vybarvili do čokoládova.

Košíček plný dobrot

Velikonoční koleda je spojena s odměnou pro koledníky. Tradičně to jsou především vajíčka nebo kraslice, koledníci si ale rádi pochutnají i na sladkostech z našich pekáren. Letos jsme pro ně připravili veselé velikonoční perníčky.

Až se s chutí zakousnete do beránka nebo mazance, tak si vzpomeňte na naše šikovné pekaře a pekařky, kteří si na nich jako každý rok dali pořádně záležet. Dobrou chuť!